„NAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE” – zbiórka nakrętek dla Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie

W naszej Szkole Podstawowej i Oddziale Przedszkolnym organizowana jest zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.
Nakrętki należy pozostawiać w kartonowym pudełku mieszczącym się na parterze szkoły przy drzwiach wejściowych.

 

Organizator akcji:

Julia Kalinowska

 

 

Kilka słów o akcji

Zbieranie nakrętek to jedna z najbardziej popularnych akcji charytatywno-ekologicznych. Pozbywając się „śmieci” pomagamy innym.

Kto może pomagać?

Akcja, w której udział może wziąć każdy, wystarczą tylko dobre chęci. Zatrzymaj się na chwilę, nie wyrzucaj nakrętki, kapsla, wieczka lub przykrywki. Dla Ciebie to odpad, a dla Podopiecznych Hospicjum szansa na kupno nowych leków.

Co dzieje się z nakrętkami?

Zebrany towar sprzedawany jest firmie recyklingowej, która zakupione zakrętki przerabia na surowiec wtórny (plastikowy granulat). Producent może przetworzyć wówczas zebrane odpady na nowe zakrętki, opakowania, rury PCV czy obudowy komputerów.

Co dalej?

Uzyskane w ten sposób pieniądze przekazane zostają z kolei na leczenie - leki, opatrunki medyczne, rehabilitację dzieci lub sprzęt specjalistyczny dla Podopiecznych Fundacji – Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.

 

Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza
ul. Bernardyńska 4
35-069 Rzeszów
NIP 813 26 43 555

tel. +48 17 748 20 20
email: sekretariat@sp1.resman.pl

 

PARTNERZY

bilingual_future_logo_placowka_partnerska_PL.png YHE_partner_merytoryczny_logo_2017.jpgCopyright © 2022 SP1 Rzeszów / design by drMroo