21 marca czyli Światowy Dzień Zespołu Downa.

W naszym przedszkolu był kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny. Tego dnia świętowaliśmy również Światowy Dzień Zespołu Downa, którego celem jest podniesienie świadomości na temat tego, czym jest Zespół Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Chromosomy mają kształt podobny do skarpetek, dlatego stały się one symbolem akcji, która ma zachęcić ludzi do rozmowy na temat różnorodności, wyjątkowości, integracji oraz akceptacji. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki, uczniowie, a nawet nauczyciele w miniony wtorek na znak solidarności, tolerancji oraz szacunku z dumą prezentowali się w skarpetkach nie do pary.