W tak słoneczy, pierwszy dzień wiosny (21 marca) dzieci z zerówki wybrały się na wycieczkę do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie - Oddział dla Dzieci i Młodzieży.
Wzięli udział w lekcji bibliotecznej pod hasłem: "Książkowy savoir-vivre - czyli jak należy zachowywać się w bibliotece oraz jak dbać o książki, te z bibliotecznych półek i nie tylko".
Na samym początku spotkania dzieci zapoznały się z rozkładem biblioteki, z zasadami wypożyczania książek oraz z regulaminem, jaki obowiązuje w czytelni. Następnie, uczestnicy zajęć z uwagą wysłuchali ciekawej bajki, potem poukładali książki w porządku alfabetycznym, przyporządkowywali konkretne tytuły do prawidłowych kategorii oraz zastanawiali się, jak należy traktować książki z biblioteki, by służyły czytelnikom jak najdłużej.
Na koniec spotkania nie mogło zabraknąć pracy plastycznej - każde dziecko wyszło z biblioteki z własnoręcznie wykonaną zakładką do książek oraz z wielkim uśmiechem na twarzy.