SZANOWNI RODZICE!

POWADZIMY ZAPISY DO ODDZIAŁÓW PRZDSZKOLNYCH

NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 1 w Rzeszowie mieszczą się na I piętrze obok biblioteki.

W roku szkolnym 2024/2025 oddziały przedszkolne pracują w godzinach 6:45-16:45.

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Rzeszowa zapewnia się 5 godzin bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki w godzinach 8:00-13:00. Za każdą następną rozpoczętą godzinę dla dzieci do lat 5 ustala się opłatę w wysokości 1,30zł. Z opłat zwolnione jest trzecie i kolejne dziecko, jeśli z opieki przedszkolnej korzysta już dwoje dzieci z tej samej rodziny.

W roku szkolnym 2024/2025 planujemy utworzyć dwie grupy przedszkolne: dla dzieci 4-5 letnich oraz 6-letnich.

NASZE ATUTY:

• nie używamy dzwonków w szkole, zatem praca oddziałów przedszkolnych nie jest zakłócana
  • wysoko wykwalifikowana, twórcza i kreatywna kadra pedagogiczna
  • każdemu dziecku zapewniamy wszechstronny rozwój dostosowany do wieku
  • edukacja odbywa się w miłej, serdecznej i przyjacielskiej atmosferze
  • udzielamy specjalistycznego wsparcia dzieciom, które tego potrzebują
  • sale wyposażone są w sprzęt multimedialny – monitor interaktywny, projektor multimedialny
  • własna kuchnia i stołówka, w której przygotowywane są smaczne i zdrowe posiłki
  • dzieci uczęszczające do „zerówki” w szkole, idąc do klasy 1 pozostają w znanym otoczeniu

ZAPEWNIAMY:

• pracę w małych grupach
  • naukę poprzez zabawę
  • indywidualne podejście do każdego dziecka
  • dodatkowe programy edukacyjne, edukacja dwujęzyczna
  • udział w akcjach charytatywnych
  • wyjścia do kina, teatru, wycieczki
  • zajęcia języka angielskiego, rytmiki, religii
  • pomoc psychologiczno-pedagogiczną
  • wsparcie pedagoga i higienistki szkolnej
  • rzetelne przygotowanie do podjęcia nauki w szkole
  • smaczne i zdrowe posiłki
  • dyżur w dni wolne od nauki szkolnej

Istnieje możliwość zorganizowania za dodatkową opłatą zajęć według zainteresowań i potrzeb (np.: tańce, akrobatyka, zajęcia z wykorzystaniem klocków lego, język angielski).

* Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły (7:30-15:30, I p., pok. 26, tel.: 17 7482020).