Każdego roku do świetlicy przybywają nowi uczniowie.Poznają świetlicę i panujace w niej zasady oraz integrują się z całą grupą .Po uplywie pewnego czasu uroczyście zostają przyjęci do gromady świetlicowej.16 lutego w świetlicy odbyła się uroczystość pasowania na Świetlika uczniów klasy pierwszej.

Eleganckie,odświętne stroje,w które Rodzice ubrali swoje dzieci podkreśliły wagę wydarzenia.

Wszystkie dzieci wykazały się świetną znajomością Regulaminu Świetlicy,doskonale się bawiłý rozwiązując zagadki na temat szkoły i świetlicy.Oczywiście najważniejszą częścią uroczystości było ślubowanie oraz pasowanie na Świetlika wielkim ołówkiem przez panią Dyrektor Szkoły-mgr Małgorzatę Drozd-Ulijasz.W uroczystości brała udział dumna ze swych podopiecznych wychowawczyni klasy 1a pani mgr Iwona Kłeczek.

Po uroczystości ślubowania na pamiątkę wszyscy uczniowie otrzymali drobny upominek.

Wychowawcy świetlicy życzą nowym Świetlikom wielu sukcesów w dalszej  nauce oraz radości w uczęszczaniu do świetlicy.