Akademia Małych Zdobywców

aked

Jesteśmy jedną z dwóch szkół w Rzeszowie, w których realizowany jest program Akademia Małych Zdobywców. Program ten zakłada rozwijanie umiejętności ruchowych uczniów z klas I-III związanych ze zdobywaniem nowych sprawności. Dzieci zdobywają ich minimum sześć w ciągu roku szkolnego, np. Gimnastyk, Lekkoatleta, Siatkarz, Tancerz, Saneczkarz, Mistrz dwóch ogni. Dzięki tym zajęciom u uczniów wzrasta zainteresowanie sportem oraz zdrowym stylem życia.

Inne aktualności

 • Rowerowy Maj

  Nasza szkoła po raz drugi bierze udział w Kampanii Rowerowy Maj.

  Kampania ma charakter konkursu, który polega na aktywnym przemieszczaniu się do szkoły np: rowerem, hulajnogą, wrotkami, rolkami itp. Rejestracja tych podróży jest prowadzona każdego dnia, w którym odbywają się zajęcia szkolne. W konkursie przewidziane są nagrody na poziomie indywidualnym, klasowym, jak i dla szkoły. Konkurs będzie trwać od 4 do 31 maja 2023 r.

 • PRZERWA ŚWIĄTECZNA - OGŁOSZENIE DLA RODZICÓW PRACUJĄCYCH

   

   

  OGŁOSZENIE DLA RODZICÓW PRACUJĄCYCH

  6.04. – 11.04.2023 r. – PRZERWA ŚWIĄTECZNA

  6.04.,7.04. i 11.04.2023r. – DNI WOLNE OD ZAJEĆ DYDAKTYCZNYCH.

  Dla uczniów, których obydwoje rodzice pracują i nie mają możliwości zapewnienia opieki dzieciom w domu, zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej. 

  Ze względów organizacyjnych zapisy u wychowawców przez e-dziennik, zeszyt do korespondencji lub w innej formie do dnia 24.03.2023 r. z podaniem dnia i godzin opieki świetlicowej.

   

 • Podsumowanie IX edycji Powiatowego Konkursu "Pocztówka z Rzeszowa"

  Zapraszamy do obejrzenia relacji z podsumowania konkursu.

  Wystawę pokonkursową można oglądać do 20 marca 2023 roku w siedzibie URBAN LAB Rzeszów na ulicy 3 Maja 13.
  Laureaci nieobecni na podsumowaniu mogą odebrać dyplom i upominki w sekretariacie Szkoły Podstawowej numer 1 ul. Bernardyńska 4 najpóźniej do 17 marca 2023r.
  Nie wysyłamy nagród.

 • „Wiosenny akcent”

  Dzisiaj w naszej szkole powiało wiosną, a to za sprawą Wolontariuszy, którzy roznosili żyworódkę pierzastą (ponad 30 sztuk!). Przyświecało im hasło: „ŻYWORÓDKI  DLA  KOBIETY  DUŻEJ  I  MALUTKIEJ!” oraz zasada, że „KAŻDA  DAMA  CHCE  ŻYWORÓDKĘ  OD  SWEGO  PANA!”. Dobrowolne datki pozyskane w ten sposób zostaną przekazane na ogólnopolską akcję charytatywną „Szkoła Wrażliwych Serc”. Rzeczywiście, wiosna tuż, tuż… 😊

 • Klasy 8 na zajęciach w Archiwum Państwowym

  Klasy 8 w Archiwum Państwowym miały okazję zapoznać się z wystawami przygotowanymi z okazji obchodów XV Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu. Tematykę wystaw przybliżył pan Zenon Fajger pracownik IPN w Rzeszowie.

Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza
ul. Bernardyńska 4
35-069 Rzeszów
NIP 813 26 43 555

tel. +48 17 748 20 20
email: sekretariat@sp1.resman.pl

 

PARTNERZY

bilingual_future_logo_placowka_partnerska_PL.png YHE_partner_merytoryczny_logo_2017.jpgCopyright © 2022 SP1 Rzeszów / design by drMroo